Зміст: [Показати]

Згідно Інструкції «Ветеринарна дезінфекція, дезодорація, дезінсекція, дезінвазія, дератизація», затвердженої науково-методичною радою Держдепартаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 23.12.2005 р., протокол № 3 об’єктами дезінфекції у тваринництві є територія ферм, усі тваринницькі допоміжні й побутові приміщення, які знаходяться на її території, інші споруди та наявне в них устаткування, транспортні засоби, які використовуються для перевезення тварин, кормів, сировини і продуктів тваринного походження, інвентар та предмети догляду за тваринами, одяг і взуття обслуговуючого персоналу, гній та інші об’єкти, з якими можуть контактувати тварини або обслуговуючий персонал і які можуть бути фактором передачі збудників хвороб від хворих тварин чи бактеріоносіїв до здорових, а в деяких випадках становити небезпеку для людей.

Порядок проведення дезінфекції об'єктів тваринництва на фермах колгоспів, радгоспів, інших підприємств і організацій, де є тварини, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також в особистих підсобних господарствах громадян визначає Інструкція ​про Проведення ветеринарної дезінфекції об'єктів тваринництва — методом, як визначено в Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, що гарантує знищення вірусу АЧС, використовуючи дезінфекційні розчини:

  • розчин формаліну з умістом 1,5% формальдегіду;
  • 1,5% розчин параформу, приготовлений на 0,5% розчині їдкого натру;
  • 3% розчин парасоди або фоспару;
  • 5% розчин хлораміну;
  • сухе хлорне вапно з вмістом не менше як 25% активного хлору;
  • розчини хлорного вапна з умістом 4% активного хлору;
  • 3% (гарячий) розчин їдкого натру;
  • хлорантоїн у вигляді 2% водного розчину, експозиція 3 години;
  • біоклін 1,5% розчин, експозиція 1 година;
  • зоостерил з умістом 0,5% надоцтової кислоти;
  • кристал 900, кристал 1000, інші засоби, які відповідно до настанов з їх застосування є активними до збудника АЧС.

Розрахунки витрат дезрозчинів на 1 м2 та експозиція їх застосування визначаються відповідно до настанов з їх застосування.

Не так давно для боротьби з вірусом АЧС було зареєстровано дезінфікуючий засіб нового покоління «Віросан Макс» - комплексний миюче-дезінфікуючий засіб. Цей препарат якісно відрізняється від аналогів тим, що діє в умовах органічних забруднень та ефективний також і на пористих поверхнях. Він не містить формальдегіду, що робить його безпечним для людей при проведенні дезінфекції.
Важливим є і те, що «Віросан Макс» можна застосовувати як крапельно, так і шляхом утворення туману і навіть через піноутворюючі насадки. Цей засіб підходить для заповнення дезбар’єрів і дезкилимків, знезаражує поверхні, як при низькій так і високій температурі, не втрачає активності під дією сонячного проміння.

За даними ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок на даний час в Україні є серія вітчизняних високоефективних дезінфікуючих засобів: «Кристал-700», «Кристал-900», «Кристал-1000» — сучасні композиційні препарати, які за своєю ефективністю переважають найновіші імпортні аналоги, зареєстровані в Україні, окрім цього, ще й набагато дешевші.

Діючими речовинами «Кристал-700» є пероксид водню та четвертинні амонієві сполуки (ЧАС), введення в рецептуру яких дозволило підвищити бактерицидну активність у 2-6 разів, у порівнянні із пероксидом водню. Відсутність запаху, слабокорозійність та екологічна безпека, дезодоруючі властивості роблять «Кристал-700» незамінимим саме для дезінфекції продуктових ринків, м`ясопереробних цехів та цехів по переробці птиці, обладнання молочної промисловості та інших об`єктів ветсаннагляду.

Дезінфікуючий засіб «Кристал-900» в якості діючої речовини окрім ЧАС містить ще й діальдегіди: глутаровий та діоксалевий. Робочі розчини «Кристалу-900» проявляють високі дезінфікуючі властивості по відношенню до усіх нині відомих патогенних мікроорганізмів в концентрації 0,3–0,5 %, достатній для профілактичної та вимушеної дезінфекції. При інфекційних захворюваннях, викликаних спороутворюючими мікроорганізмами роду Bacillus та мікобактеріями туберкульозу – дезінфекцію проводять 3 % робочим розчином препарату. Окрім високої активності – «Кристал-900» є поліфункціональним, безпечним у роботі, стабільним при зберіганні, добре розчинним у воді, екологічно безпечним та морозостійким. Робочі розчини «Кристалу-900» не викликають коагуляції матеріалів, що містять білок, корозії виробів з металу, пластмаси, гуми, полімерних матеріалів і зокрема, фарб транспортних засобів.

Новий удосконалений вітчизняний дезінфектант «Кристал-1000» є найбільш близьким до ідеального. Він містить ЧАС, полігексаметилен- бігуанідин, глутаровий та гліоксалевий альдегіди. Введення бігуанідину, дозволило мінімізувати бактерицидну концентрацію робочого розчину та здешевити вартість обробки 1 м² площі дезінфекції. Введення в рецептуру полігексаметиленбігуанідину значно посилило ефективність діючих речовин — концентрація робочих розчинів препарату для профілактичної та вимушеної дезінфекції складає всього 0,3 %, а туберкулоцидна та спороцидна концентрація — лише 2 %. Окрім цього, «Кристал-1000», за рахунок утворення на оброблюваній поверхні полімерної плівки, яка до того ж, легко змивається водою — пролонгує бактерицидну дію.

Універсальність препарату, щодо об’єктів застосування та збудників інфекцій, низький вміст АДР в робочому розчині, на ряду з миючими властивостями, пролонгованим ефектом, екологічною безпечністю та низькою ціною надають йому неабиякі конкурентні переваги перед імпортними аналогами.

Корисним є досвід застосування цих дезінфектантів в автоматичних системах аерозольної дезінфекції автомобілів змонтованих на виконання рішень Державної Надзвичайної Протиепізоотичної Комісії при Кабінеті Міністрів України з питань запобігання інфекційних захворювань та забезпечення стійкого епізоотичного благополуччя країни з метою удосконалення системи дезінфекції транспорту, що надходить через пункти пропуску, які межують з територіями Російської Федерації та Республікою Білорусь Південно-Західною регіональною службою державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті:

Аналогічні автоматичні системи аерозольної дезінфекції транспортних засобів — є необхідним компонентом біобезпеки промислових переробних та тваринницьких господарств. Адже це автоматична (безлюдна) технологія надійного знезараження транспортних засобів, що не залежить від пори року, погодних умов чи людського фактора...

Автоматична арочна система аерозольної дезінфекції автомобілів АСАД – 21 ГА

Арочна система аерозольної дезінфекції АСАД - 21 ГА призначена для обробки дезінфікуючим розчином, з метою попередження перенесення вірусів та інфекцій.

Технічні характеристики системи:

Потужність:

в режимі очікування – 50 мА

в режимі обробки – 7,5 кВт

Тиск:

200 bar

Витрата дезрозчину:

21 л/хв. - регульований

Температура навколишнього середовища

від +60º С до -10º С

Час обробки автомобіля

20 сек.

Комплектація АСАД – 21 ГА:

  1. Система розподіленого обігріву в зимовий період до -10º С.
  2. Пристрій рівномірного розподілу тиску в форсунках.
  3. В системі застосовані форсунки, які перешкоджають втраті дезрозчину.
  4. Розміри арки 4,1 м. × 4,95 м (Ш × В).
  5. Накопичувальний бак для дезрозчину, ємністю 2,5 м3.
  6. Система оповіщення про закінчення розчину.
  7. Драбина для заповнення ємності концентратом.
  8. Будиночок з сендвіч-панелей для обладнання.

Автоматична система дезінфекції автомобілів встановлюється і налаштовується кваліфікованим працівником і є повністю автоматичною.

Ємність
Компоненти системи:
  • Ємність для дезрозчину з вбудованим датчиком мінімального рівня, а також з кранами подачі води і виходу на насос.
  • Насос, з встановленим на ньому силовим модулем.
  • Модуль управління.
  • Стійки з форсунками.
  • Стійки з датчиками.
  • Сполучні шланги та кабелі.

У ємність врізані два крани:

  • перший кран призначений для подачі дезраствора в установку,
  • другий кран служить для подачі води в ємність.

Датчик рівня служить для контролю мінімального залишку рідини в ємності
Дренаж — для наявності в ємності атмосферного тиску при закритій кришці, а також підбурювання (забору) повітря при збільшенні (зменшенні) рівня рідини.

Спосіб обслуговування:

  1. Відключити установку і (або) переключити її в ручний режим
  2. Відкрутити і зняти кришку ємності
  3. Засипати (залити) концентрат в ємність через горловину з розрахунку на 300 л води
  4. Закрити кран 1
  5. Відкрити кран 2
  6. Наповнити ємність до максимального рівня (рівень дренажу) не допускаючи переливу
  7. Закрити кран 2
  8. відкрити кран1
  9. Закрити кришку
  10. Включити установку і (або) переключити її в автоматичний режим

Увага!!!

  • Забороняється включати установку при закритому крані 1.
  • Забороняється опускати в ємність сторонні предмети.
  • Забороняється експлуатація ємності при негативних температурах, якщо основа дезраствора схильна до замерзання.
  • Для зберігання при негативних температурах рідина необхідно злити.
Насос
Установка вмикається і вимикається основним вимикачем.
При включенні спалахує лампа зеленого кольору.
Червона лампа загоряється лише в разі недостатнього рівня рідини в ємності (установка при цьому не включається, але лампа живлення загорається).

Увага!!!

  • Забороняється експлуатація установки при негативних температурах, якщо основа дезраствора схильна до замерзання.
  • Забороняється від'єднувати роз'єми, якщо установка включена.

Якщо установка не використовуватиметься в період негативних температур необхідно:

  1. Закрити кран 1 на ємності.
  2. Переключити установку в ручний режим управління.
  3. Завершити з'єднання вхід і вихід насоса.
  4. Включити насос не більше ніж на 5 секунд.
  5. Відключити установку.
  6. Вжити заходів для герметизації входу і виходу насоса, щоб уникнути попадання сторонніх часток.

В насосі використовується моторне мастило SAE 15W-40. Перша заміна мастила повинна проводитися через 50 годин роботи установки. Наступна заміна повинна відбуватися через кожні 300 годин роботи.

Модуль управління
Модуль управління не потребує обслуговування.

Увага!!!

  • Забороняється будь-яке втручання в роботу модуля управління.
  • Забороняється від'єднувати роз'єми, якщо установка включена.
Пульт керування

Кнопка ON призначена для ручного включення установки.
Кнопка OFF призначена для термінового тимчасового відключення установки, що знаходиться в автоматичному режимі.
Перемикач на торці пульта служить для перемикання установки з автоматичного режиму роботи в ручний і навпаки.

Форсунки
Форсунка кріпиться до стійки за допомогою швидкознімними роз'єму з одним ступенем свободи.
Якщо форсунка забилася, необхідно відсунути стопорне кільце в сторону від форсунки, одночасно витягнути форсунку з роз'єму і продути.

Увага!!!

Забороняється чистити форсунку металевими та іншими предметами, які можуть її пошкодити.

Встановлюється форсунка тим же способом. Після установки форсунки її необхідно виставити. Для цього форсунку необхідно провернути в будь-яку сторону до моменту, коли проріз прийме вертикальне положення.

На верх