30 грудня, Головою Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою разом із своїми заступниками Андрієм Лордкіпанідзе, Ольгою Шевченко та Директором Департаменту безпечності харчових продуктів та ветиринарної медицини Борисом Кобалем було проведено дві зустрічі, першу - з представниками територіальних органів Держпродспоживслужби, та другу - з представниками Асоціації «Союз птахівників України».

Обидві зустрічі були присвячені обговоренню ситуації, пов’язаної з організацією та проведенням заходів з ліквідації та протидії поширенню грипу птиці в Україні. Було відзначено, що станом на 30 грудня захворювання були виявлені у трьох областях, а саме, в Київській, Миколаївській та Херсонській.

Відтак, були обговорені звіти представників територіальних органів Держпрожспоживслужби стосовно ситуації, що склалася. Також, було проговорено питання посилення комунікації між Держпрожспоживслужбою та операторами ринку. Окрему увагу приділили питанню експорту та імпорту птахівничої продукції та обговоренню ризиків поширення хвороби.

Зокрема зазначалось, що Україна розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно. Під час весняної і осінньої міграції та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується.

Наразі в осередках захворювань вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці.

На верх