Європейська агенція безпеки харчової продукції (EFSA) опублікувала звіт про поширення Грипу птахів в ЄС, згідно якого, з 8 грудня 2020 року по 23 лютого 2021 року в 25 країнах ЄС було зареєстровано 1022 випадки виявлення вірусу високопатогенного грипу птахів, із яких 592 випадки виявлено у домашніх птахів.

У Франції зареєстровано 442 спалахи Грипу у домашніх птахів, здебільшого в регіоні Ланди у промислових господарствах по виробництву фуа-гра. В Німеччині - 50 спалахів хвороби у домашніх птахів; у Польщі - 37, Данії - 1 випадок на великий птахофермі; і в Нідерландах - 10 спалахів на птахофермах. Решта країн ЄС повідомили лише про випадки зараження популяцій диких птахів чи невеликих ферм.

Станом на 23 лютого 2021 року «в Європі було ідентифіковано шість різних генотипів вірусу Грипу птахів, що свідчить швидку рекмбінацію цих вірусів. Жодних доказів фіксації описаних раніше зоонозних штамів, у вірусів HPAI не відмічали. В Росії було зареєстровано сім випадків захворювання птахів вірусом A (H5N8) HPAI. П'ять випадків захворювання людей внаслідок зараження вірусом A (H5N6) HPAI та 10 випадків викликані вірусами LPAI A (H9N2), занесеним з Китаю. Ризик для населення в цілому, оцінюється, як незначний, а для людей, що контактують внаслідок професійної діяльності - як низький. Будь-які випадки інфікування людей вірусами Грипу птахів підлягають повідомленню впродовж 24 годин через систему раннього сповіщення і реагування (EWRS) та систему сповіщення Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП)», - повідомляє європейське агентство.

Однак, ситуація що склалась у Франції викликала тривогу в іспанської птахівничої галузі, яка в даний час вживає серйозних заходів біобезпеки на фермах.

На верх